Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi

Sakal Bıyık EkimiSakal Ekimi Saç ekiminde Olduğu gibi İzsiz yöntem olan Fue tekniği ile Başarılı bir şekilde uygulanır. Sakal ekimi yüz bölümünde yer aldığı için ekimi gerçekleştiren ekibin bu konuda çok yetenekli olması gerekir.

Kişinin beklentisi ekim yapılacak alanın durumuna göre ekilecek alanın şekline karar verilir. Sakal ekimi sadece boş bölgelerde değil, Aynı zamanda seyrek halk tabiri ile (Köselik), yara, iz, yanık bölgeleride başarıyla ekim gerçekleştirilir, Yumuşak yüz cildi olduğu için saç ekimine nazaran ekibimiz için daha zorlu bir işlemdir.
Bu ekim sonucundaki amaç sadece ekim alanının dolması değil aynı zamanda en doğal ve sık ekimi tekli kökler ile gerçekleşmektedir. Şimdiye kadar bu konudaki tüm ekimlerimiz başarı ile gerçekleştirilmiştir. Sakal Erkeksi görünümün vazgeçilmez unsurudur, hiç Sakal çıkmayan köselerde genel yüz yapıları erkeksi görünse bile sakalın olmaması bazı kişilerde tam bir erkeksi görünümün olmadığı hissi duymasına sebep olur.
Kıl kökü olmayan veya hormon düşüklüğü sebebiyle tüy şeklinde kalan köselerde tek çözüm iki kulak arası ense bölgesinden alınan köklerin bıyık bölgesine nakledilmesidir. Köselerde diğer vücut alanlarında genelde yeterli kalitede kıl kökü olmadığından ense bölgesindeki saç kökleri alınarak bıyık veya sakal ekimi gerçekleştirilir. Kıl kökünün cilde verdiği karakteristik bir görüntü vardır bu görünüm traş olunduğunda’da normal ciltten farklıdır.
Kesilme , ameliyat , yanık gibi cildin bütünlüğünü bozan tüm yaralanmalar ciltte iz bırakarak iyileşir, saçlı deri, bıyık, sakal ve favori gibi alanlarda ciltte oluşan iz kıl köklerinin de kaybına sebep olduğu için oluşan iz daha abartılı olmaktadır.
Yüz bölgesinde olduğunda göze ilk çarpan kusur olarak rahatsız edici olmaktadır. Bu tür kıllı alanda oluşan izleri yok etmek imkansızdır ama kıl kökü nakliyle tamamına yakını bir şekilde kamufle etmek mümkündür.

Kategori:

Bir cevap yazın