Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi kulis estetik

Saç Ekimi SonrasıSaç ve saçlı derideki olası sorunların giderilmesi,

Saç ve saçlı derinin ihtiyacı olan aktif maddelerin temini,

Doğal atıklar ve dış etkenlere bağlı kirliliğin temizlenmesi daha canlı sağlıklı saçlar elde etmek,
Saç dökülmesinin durdurulması için saç bakımı uygulanması iyi olacaktır.Sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen bireylere uygulanabilir.Saç ekimi öncesinde ve sonrasında uygulandığında saç ekimi ve bakımı birbirini olumlu yönde etkilemektedir.

Operasyon sonrası 3. gün saçınızı yıkayabilirsiniz. Bephantol losyon ve özel şampuanla 12-15 gün süre ile her gün günde 1 defa saçınızı önerdiğimiz şekilde yıkamalı ve ekim alanına normal sert masaj hareketini yapmamaya dikkat etmelisiniz ( İlk 3-4 gün çok yumuşak masaj hareketleri ile yıkama uygulanır). Saç ekimi yapılan bölgeye BEPHANTOL losyon sürülerek 1.5 – 2 saat beklenir.

Bu süre içerisinde BEPHANTOL losyon cilt tarafından emilir ciltte yumuşama sağlanır. Önerilen şampuan ile ense bölgesi normal yıkama hareketleri ile donör alanıda dahil olmak üzere itina ile yıkanır. Ekim bölgesi yumuşak hareketlerle şampuanlanır.

Tüm bu yıkama hareketleri tamamlandıktan sonra uzun süre durulanır. 12-15 gün sonunda, kabuklar yok olduğunda saçlarınızı kendi şampuanınız ile veya yine kendi ritminiz ile yıkayabilirsiniz (Bitkisel içerikli şampuanlar kullanmanızı öneririz) . İlk bir ay boyunca dış mekanda mutlaka spor şapka giyiniz ayrıca bu süreçte direk güneş ışınlarından korununuz. İlk 3-4 hafta ekilen alanlardaki saçlar dökülebilir ( Bu normaal bir süreçtir), Operasyon sonrası 2-3 ay sonunda yeni saçlar çıkmaya başlayacak ve bu evrim süreci 6 ile 8 ay sonunda hemen hemen tamamlanacaktır.

Erkeklerde başın arka kısmındaki alım bölgesi saçları doğuştan genetik olarak dökülmemeye kodlandıkları için ekilen saçlarda ömür boyu dökülmedikleri gözlemlenmiştir. Aklınıza takılan sorularınız için BİZE ULAŞIN

SPOR AKTİVİTELERİ

Önlem amacı ile ilk bir ay ağır spor faaliyetleri kesinlikle önerilmez (hafif egzersizler olabilir). Yine bu süreçte Sauna,hamam,solarium önerilmez.

İYİLEŞME SÜRECİ

Operasyondan 3 gün sonra : İlk kez saçınızı yıkayabilirsiniz ve oluşan kabuklar dökülmeye başlar.
Tedaviden 7 gün sonra : Reçetede verilen ilaçların kullanımı sona erer.
Tedaviden 8 – 10 gün sonra : Saç ekimi yapılan bölgenin iyileşme süreci tamamlanır.
3 – 4 hafta sonra: Ekilen saçların büyük kısmı dökülür.
8-12 hafta sonra : 3. haftada dökülen ve ekim yapılan diğer saçlar yeniden çıkmaya başlar.
6-7 ay sonra sonundan saç ekimi ile ilgili olan evrim süreci artık tamamlanmış olur.