Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

saç ekimi, sakal ekimi, bıyık ekimi

Sadece Fue yöntemi ile saç ekimi uygulamaktayız. Çünki artık izsiz fue yönteminde Fut yöntemi kadar greft elde edilebilmektedir. Saç tellerinin ense üstünden iki kulak arasından tek tek alınması ile yapılan yöntemdir. Operasyonda alım işlemi micro-motor vasıtası ile gerçekleştirilir. Bu devrimci saç nakil yönteminin çok faydaları vardır. Bunların arasında  tamamı ile doğal sonuçlar, çok az kanama görünür bir yara izinin oluşmaması ve hastalar için kısa iyileşme süreci gibi.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

İşlemden birkaç gün sonra ense neredeyse eski halini almaya başlar. İşlemden 10-15 gün sonra ensede (Donör alan) neredeyse hiç iz kalmaz. Çıkarılan greft’ler kendi saç yönlerine göre açılan kanallara tek tek yerleştirilir. İşlem toplam 6-7 saat sürer. Bir seansta ortalama (donör alan uygun ise) 3000-4500 greft (9.000 – 10.000 saç teli )   nakli mümkündür. İşlem lokal anestezi altında herhangi bir acı yada ağrı hissedilmeden yapılır.

BAYANLARDA SAÇ EKİMİ

Bayanlarda aynı erkeklere kullanılan yöntemlerle saç ekimi mümkündür. fakat ekilecek alanda dökülme karakterine ve miktarına bakılarak karar vermek gerekir.

KAŞ – SAKAL – BIYIK – YARA VE YANIK EKİMİ

Enseden alınan tekli saç telleri kaşların yönlerine uygun biçimde olabilecek en doğal ekimi yapabilmekteyiz. Kaş ekiminde normal kaştan tek fark saç telleri kullanıldığından arada bir kısaltmak gerekir.

Yara ve yanık sonucu dökülmüş olan alana Fue yöntemi ile alınan saç telleri ekilir. İşlem sonucu normal saç ekiminden hiçbir fark olmayan doğal bir görüntü elde edilir.

Kategori:

Bir cevap yazın